Vitocal 333-G NC

 

Kompaktní topná věž s tepelným čerpadlem s integrovanou chladící funkcí NC (natural cooling)    
Tepelné čerpadlo: solanka/voda
Jmenovitý tepelný výkon: 5,9 až 10,3 kW
Objem zásobníku: 170 litrů
Pro novostavby
Rodinné domy

Tento produkt je schválen a registrovnán u SFŽP

 

Pro velký komfort teplé vody je integrován zásobník teplé vody s objemem 170 litrů. Jádrem je nově vyvinutý vysoce efektivní modul tepelného čerpadla.

Dotace s inovačním bonusem

Díky novému chladicímu okruhu s elektronickým expanzním ventilem (EEV) a systému RCD, který vyvinula společnost Viessmann a sériové výbavě s energeticky úspornými stejnosměrnými čerpadly je kompaktní topná věž Vitocal 333-G mimořádně efektivní. To se den co den a rok co rok odráží ve vysokých ročních pracovních číslech a nízkých spotřebních nákladech.

Úplně přirozené chlazení "natural cooling"

Zatímco země nebo spodní voda slouží v zimě jako dodavatel energie k vytápění, v létě se dají využít ke chlazení. V případě funkce "natural cooling" zapne regulace pouze primární čerpadlo a čerpadlo topného okruhu. Tak může poměrně teplá voda z podlahového topení ve výměníků tepla odevzdat teplo do solanky primárního okruhu. Z přípojených místností se tak odebírá teplo. Proto je "natural cooling velmi úsporná a levná metoda chalzení budov.

Malá instalační plocha

Vitocal 333-G není náročný na potřebu místa a proto se doporučuje především do zúžených prostor: V kompaktní skříňce je již umístěno oběhové čerpadlo solanky, čerpadlo topného okruhu a třícestný přepínací ventil. Skříňka kompaktního přístroje zcela odděluje od okolí chladicí modul prostoru hydrauliky a spolu s novým trojdimenzionálním přerušením vibrací snižuje provozní hluk na minimum. S akustickým výkonem pouze 46 dB(A) při 0/35° patří kompaktní topná věž s tepelným čerpadlem k zařízením s nejtišším chodem ve své kategorii. V rámci snadného dopravení byla zmenšena konstrukční výška a skříňka je provedena tak, že se dá rozložit na části. Variabilní připojovací příslušenství usnadňuje instalaci tepelného čerpadla, které se dodává ze závodu kompletně smontované.

Mimořádně snadná obsluha

Jako všechny kompaktní přístroje má i Vitocal 333-G novou regulaci Vitotronic, která se velmi snadno obsluhuje. V případě pochybností stačí stisknout tlačítko POMOC. Grafická plocha slouží i k zobrazení topných charakteristik a solárního výtěžku.

Obslužný díl regulace Vitotronic se dá z přední části kompaktních přístrojů vyjmout a nahradit externím obslužný dílem, který je k dostání jako příslušenství stejně jako záslepka. Díky pětimetrovému připojovacímu kabelu lze externí obslužnou část namontovat na nástěnný sokl v téměř libovolné pohodlné pozici.

Vždy k zastižení

Nová regulace Vitotronic se dá vždy podle potřeby vybavit komfortní komunikační technikou. Od Vitocomu 100 po Vitocom 300 existuje hodně možností dálkové kontroly a obsluhy, ať už jste kdekoliv.

Profitujte na těchto výhodách

 • Kompaktní topná věž s tepelným čerpadlem solanka/voda s topnými výkony
  od 5,9 do 10,3 kW

 • Komfortní a kompaktní díky integrované chladicí funkci NC (natural cooling)

 • Vysoká výkonnostní čísla: hodnota COP podle EN 14511 do 4,7 (solanka 0 °C / voda 35 °C) (COP = Coefficient of Performance)

 • Velký komfort teplé vody díky integrovanému zásobníku teplé vody s objemem 170 litrů

 • Maximální výstupní teplota do 60 °C pro velký komfort pitné vody

 • Energeticky úsporné vysoce efektivní stejnosměrné čerpadlo uvnitř (energetický stupeň A)

 • Nehlučný díky nové koncepci tlumení zvuku s hladinou akustického výkonu
  46 dB (A) až 0/35 °C

 • Nová regulace Vitotronic s displejem s nekódovaným textem, kterou lze velmi jednoduše obsluhovat

 • Obslužný díl regulace lze namontovat i na nástěnném soklu

 • Dodávka ze závodu připravená k připojení

 • Snadné dopravení na místo na základě snížené konstrukční výšky a rozložitelné skříňky

 • Nejvyšší dotační příspěvky a nízké provozní náklady

 • Možnost rozšíření o komfortní komunikační techniku

ZPĚT

Vrtané studny Artemia, s.r.o.vrtání studnívrtnáné studnyvrty pro tepelná čerpadlavrtyinženýrsko geologické vrtytepelná čerpadlainstalace čerpací technikyvodárny, minivodárny, podlahové vytápění