Vitocal 300-G výkon: 21,2 až 85,6

 

   

Tepelné čerpadlo solanka/voda
Topný výkon jednostupňového: 21,2 až 42,8 kW
Topný výkon dvoustupňového: 42,4 až 85,6 kW
Pro novostavby a modernizaci
Jedno a více generační rodinné domy a průmysl

Tento produkt je schválen a registrovnán u SFŽP

 

Rozhodnete-li se pro Vitocal 300-G, volíte tepelné čerpadlo, které je určeno speciálně pro velké rodinné a vícegenerační domy. Využívá pro Vás teplo, které máte přímo za dveřmi. A to přesně podle potřeby: v provedení jako jednostupňové tepelné čerpadlo solanka/voda od 21,2 do 42,8 kW a jako tepelné čerpadlo voda/voda od 28,1 do 58,9 kW.

Pokud se jedná o vícegenerační rodinné domy nebo při použití, kdy je zapotřebí většího výkonu, je správným řešením dvoustupňové čerpadlo Vitocal 300-G na principu Master/Slave. Dosahuje topného výkonu od 42,4 do 85,6 kW (solanka/voda) popř. od 56,2 do 117,8 kW (voda/voda). I tady si můžete vybrat mezi zdroji tepla a to buď spodní vodu nebo zemi. Komu tento výkon stále ještě nestačí, může ho zvýšit až na 471,2 kW (voda/voda) prostřednictvím funkce kaskády, která je integrovaná v regulaci.

Velmi výkonný a spolehlivý
Srdcem tepelného čerpadla Vitocal 300-G je výkonný kompresor Compliant Scroll. Přesvědčí vysokou bezpečností a spolehlivostí provozu. Ve spojení s velkoryse dimenzovanými výměníky tepla a integrovaným rozdělovačem chladiva dosahuje Vitocal 300-G vysokých výkonnostních čísel a výstupní teploty až 60 °C.

Velmi tichý provoz a velký výkon se nevylučují
To jasně dokazují nová tepelná čerpadla Vitocal 300-G. Díky hermeticky utěsněného pláště a velmi povedené konstrukci lze dosáhnout snížení hluku, které v tomto výkonovém rozsahu překoná očekávání.

Zcela ekologické
Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G není úplně nastaveno na ekologický provoz pouze při využití regenerativních energií, ale i v případě pracovního média se používá nehořlavé chladivo R 410A.

RCD-systém: Zajišťuje optimální provoz tepelného čerpadla
Zkratka RCD znamená refrigerant cycle diagnostic System. Přebírá v tepelném čerpadle Vitocal 300-G neustálou kontrolu chladiva a ve spojení s elektronickým expanzním ventilem zajišťuje nejvyšší účinnost v každém bodě provozu. Energetické bilancování potřebné pro získání dotací je již integrováno. 

Perfektní i pro velké výkony
Zejména v případě větší potřeby tepla je Vitocal 300-G jasná volba. Navíc lze vzájemně spojit několik samostatných tepelných čerpadel přes výstup topné vody a vratný tok. To nepřináší pouze požadovaný velký topný výkon, ale zvyšuje se tak i bezpečnost provozu celého zařízení. Modulární konstrukce s oddělenými kompresorovými okruhy navíc zajišťuje mimořádně vysokou efektivitu při provozu s částečným zatížením a umožňuje současný provoz pro vytápění a přípravu teplé vody.

Modulární řešení pro vyšší potřebu tepla
Se třemi velikostmi výkonu jako provedení Master a Slave se dá různě kombinovat a jemně sladit výkon požadované potřebě tepla. Tato vysoká variabilita a dimenzování podle potřeby optimalizují doby chodu a zajišťují ekonomický provoz. Modul Slave se reguluje prostřednictvím modulu Master. Kombinací různých velikostí výkonu má uživatel možnost přizpůsobit ekologický topný systém s různými moduly co nejefektivněji své potřebě tepla.

 

Profitujte z těchto výhod

 

 • Tepelné čerpadlo solanka/voda - jednostupňové: 21,2 až 42,8 kW,
  dvoustupňové: 42,4 až 85,6 kW, maximálně 342,4 kW
 • Tepelné čerpadlo voda/voda 
  – jednostupňového čerpadla: 28,1 až 58,9 kW, dvoustupňového čerpadla:
  56,2 až 117,8 kW, maximálně 471,2 kW
 • Vysoká výkonnostní čísla: hodnota COP podle EN 14511 až 4,8 (solanka 0 °C/voda 35 °C) (COP = Coefficient of Performance)
 • Výstupní teploty do 60 °C
 • Monovalentní provoz pro vytápění a ohřev pitné vody
 • Nízké provozní náklady při nejvyšší efektivitě v každém bodě provozu díky inovačnímu RCD systému (Refrigerant Cycle Diagnostic System) s elektronickým expanzním ventilem (EEV)
 • Nehlučný a bez vibrací vlivem 3-D koncepce hluku, akustický výkon ≤ 44 dB(A)
 • Pohodlné vyřizování žádosti o dotace: s integrovaným energetickým bilancováním
 • Regulace tepelného čerpadla Vitotronic 200 (typ WO1A) vedená podle menu pro ekvitermní topný provoz
 • Jednodušší dopravení na místo díky malým a lehkým modulům

ZPĚT