Artemia s.r.o.

Nepřehlédněte

Akce 50 % sleva

Artemia s.r.o. Vám pokryje 50 % nového správního poplatku za vyřízení stavebního povolení.

Více informací

 • Vitocal 242-G

 

Kompaktní tepelné čerpadlo se solární funkcí
Tepelné čerpadlo: solanka/voda

Jmenovitý tepelný výkon: 5,9 až 10,0 kW

Objem zásobníku: 220 litrů

Pro novostavby

Rodinné domy

Tento produkt je schválen a registrovnán u SFŽP

 

Přírodní teplo pro moderní rodinné domy

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 242-G je navrženo speciálně pro rodinné domy. Jeho velmi kompaktní rozměry ani ne 0,4 m² vyžadují pouze malou instalační plochu. S integrovaným zásobníkovým ohřívačem vody, čerpadlem solanky a topného okruhu a 3-cestným přepínacím ventilem lze kompaktní čerpadlo rychle a snadno nainstalovat. Vitocal 242-G se solární funkcí a velkoryse dimenzovaným 220-litrovým zásobníkem poskytuje vysoký komfort teplé vody. 

Mimořádně snadná obsluha

Jako všechny kompaktní přístroje má i Vitocal 242-G novou regulaci Vitotronic s mimořádně snadnou obsluhou. V případě pochybností stačí stisknout tlačítko "pomoc". Grafická plocha slouží ke zobrazení teplotních charakteristik a spínacích časů. Obslužný díl regulace Vitotronic lze z přední části kompaktních přístrojů vyjmout a nahradit externím obslužným dílem, který je k dostání jako příslušenství, stejně jako záslepkou. Díky pětimetrovému připojovacímu kabelu lze externí obslužný díl téměř v jakékoliv pohodlné pozici namontovat na nástěnném soklu.

S velmi tichým chodem

Vlivem nového třídimenzionálního potlačení vibrací je chod kompaktních tepelných čerpadel mimořádně tichý a čerpadla jsou vhodná i k instalaci blízko obytných prostor.

Kompaktní a připravené k zapojení

Pro snadnější dopravení na místo lze plášť čerpadla rozdělit na části. Tepelné čerpadlo se dodává ze závodu ve stavu připraveném k zapojení. Variabilní připojovací příslušenství umožňuje jednoduchou instalaci na místě. 

Přírodní vytápění. Chlazení? Přirozeně také

Kompaktní tepelná čerpadla zajistí ve Vašem nízkoenergetickém domě příjemné ovzduší i v horkých letních dnech. S funkcí "natural cooling" přivádí do vašeho domu chlad ze země. K tomu potřebujete Viessmann NC-Box jako příslušenství.

Vitocal 242-G: Včetně možnosti využití solární energie

U tepelného čerpadla Vitocal 242-G je již integrováno zapojení do solárního systému. To znamená, že hydraulické přípojky a regulace jsou integrovány. Vysoce výkonné kolektory a sladěné systémové komponenty Viessmann podporují tepelné čerpadlo - tak můžete za rok průměrně ušetřit 50 až 60 procent energie na ohřev pitné vody.

Profitujte z těchto výhod:

 • Kompaktní tepelné čerpadlo solanka/voda s tepelnými výkony od 5,9 do 10,0 kW

 • Vysoká výkonnostní čísla: Hodnota COP podle normy EN 14511 až 4,3 (solanka 0 °C/voda 35 °C) (COP = Coefficient of Performance)

 • Maximální výstupní teplota: 60 °C

 • Vysoký komfort teplé vody díky integrovanému zásobníku TUV s objemem 220 litrů

 • Mimořádně tichý provoz vlivem nového třídimenzionálního potlačení vibrací s hladinou akustického výkonu 46 dB (A) při 0/35 °C

 • Nová regulace Vitotronic s displejem s nekódovaným textem a jednoduchou obsluhou

 • Obslužný díl regulace lze namontovat i na nástěnném soklu

 • Dodávka připravená ze závodu k připojení

 • Snadné dopravení na místo díky malé instalační ploše, snížené konstrukční výšce a plášti, který lze rozdělit na části

 • Snadná instalace díky variabilnímu připojovacímu příslušenství

ZPĚT

Vrtané studny Artemia, s.r.o.vrtání studnívrtnáné studnyvrty pro tepelná čerpadlavrtyinženýrsko geologické vrtytepelná čerpadlainstalace čerpací technikyvodárny, minivodárny, podlahové vytápění