Artemia s.r.o.

Nepřehlédněte

Akce 50 % sleva

Artemia s.r.o. Vám pokryje 50 % nového správního poplatku za vyřízení stavebního povolení.

Více informací

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Postup jak přihlásit studnu

Postup jak přihlásit studnu

      Vzhledem k tomu, že vrtaná studna je vodohospodářské dílo , je povinností vlastníků vyřídit stavební povolení a povolení k odběru podzemní vody.

U vrtů  s hloubkou nad 30m je zapotřebí projektovou dokumentaci pro Báňský úřad a ohlášení prováděné stavby Báňskému úřadu. ( zajistí dodavatel ) Ostatní postup pro povolení je stejný jako u studní s hloubkou do 30m.  

Lze postupovat dvěma způsoby.

1. Tímto způsobem je třeba postupovat zejména u studní, které budou sloužit jako hlavní zdroj pitné vody pro zásobování rodinného domku. Jedná se zejména o novostavby.

 Při podpisu smlouvy obdrží obchodní zástupce potřebné podklady pro vypracování projektové dokumentace a hydrogeologického posudku, které jsou nezbytnou přílohou k žádosti o územní rozhodnutí a stavební povolení. Po vydání stavebního povolení je proveden tzv. průzkumný vrt, na základě jeho výsledků je dokončen dle ČSN 75 51 15 na vrtanou studnu. Stavebník obdrží výslednou hydrogeologickou zprávu a zažádá příslušný orgán o kolaudaci a povolení k odběru podzemních vod. Zde je třeba doložit protokol se zkráceným rozborem vody o její nezávadnosti.

2.  Tímto způsobem lze postupovat u studní , které budou sloužit zejména pro vodu užitkovou a  nejsou jako jediný zdroj pro zásobování vybraných objektů.

Při podpisu smlouvy obdrží obchodní zástupce potřebné podklady pro vypracování projektové dokumentace a hydrogeologického posudku, které jsou nezbytnou přílohou k žádosti o územní rozhodnutí a stavební povolení. Vzhledem k tomu, že jako firma vlastníme povolení hydrogeologického průzkumu, podá stavebník před započetím prací oznámení o provedení průzkumného vrtu na příslušný obecní úřad, firma provede tzv. průzkumný vrt a na základě jeho výsledků vypracuje závěrečnou zprávu. Stavebník obdrží závěrečnou zprávu a projektovou dokumentaci a zažádá o územní rozhodnutí, stavební povolení a povolení oběru podzemních vod.  Průzkumný vrt je dokončen jako vrtaná studna dle ČSN 75 51 15 .

 

Pokyny pro majitele vrtů, kteří nestihli legalizaci vrtu a obdržené podklady jsou již neplatné      

  • K legalizaci Vaší studny budete potřebovat projektovou dokumentaci studny a hydrogeologický posudek ( požadován od roku 2002 )
  • Pokud tyto 2 dokumenty nemáte (nebo je třeba už nemůžete najít) na objednávku je pro majitele našich vrtů, vypracujeme.
  • U naší vrtané studny stačí, když nám poštou zašlete vyplněný níže uvedený formulář, potřebný pro zhotovení projektu
  • Vypracované projekty Vám poté budou zaslány na dobírku
   • Cena projektu : 4.000,- a posudku : 4.000,- Kč bez DPH
  • Nejprve se ale informujte na příslušném úřadě, co požadují - některé stavební úřady berou i velmi staré projekty a posudky nevyžadují !!

 Ať neplatíte zbytečně       

V současné době je pro velký zájem dodací lhůta dokumentace a posudku cca 2 měsíce       

 

 

Vrtané studny ARTEMIA s.r.o., vrtání studní , studny se zárukou, vodárny, minivodárny, vrty pro tepelná čerpadla, závlahové systémy